Saçlarınızın Sürekli Bakımlı Gözükmesini Sağlayacak Maskeler


Kuru ve yıpranmış saçlara sahipseniz ya da saçlarınızın fazlaca daha sıhhatli görünmesini istiyorsanız, doğru yerdesiniz! rutininize ekleyebileceğiniz ergonomik saç maskeleriyle saçlarınızı yine canlandırabilir ve dökülmelerini önleyebilirsiniz. Peki organik malzemelerle saç maskesi iyi mi hazırlanmış olur? Hangi maske, hangi saç problemi için kullanılır? Tüm bu probleminin yanıtını merak ediyorsanız sizi derhal aşağıya alalım!

1. Yumurtalı saç maskesi

Yumurta maskesi, saçlarınızın daha süratli uzamasını ve daha parlak görünmesini sağlar. Ek olarak tertipli kullanımda saç dökülmesini de azaltır. Hazırlanışı ise oldukça kolay: Bir kasenin içine 1 yumurtayı kırın. Üstüne 1 su bardağı süt, 2 yiyecek kaşığı limon suyu ve 2 yiyecek kaşığı zeytinyağını ilave edin. Tüm malzemeleri güzelce çırpın ve karışımı saçlarınıza uygulayın. Karışımın saçlarınıza daha iyi nüfuz etmesi için saçlarınızı bir havlu ya da tülbent yardımıyla örtün. Maskeyi 20 dakika süresince saçınızda beklemeye alın ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

2. Muzlu saç maskesi

Muz maskesi, saçınıza kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırır. Bu sayede saçınız, fazlaca daha parlak ve yumuşak görünür. Ek olarak tertipli kullanımda kepek sorunlarını de azaltır. Muz maskesini hazırlamak için bir kasenin içine 2 tane kabuğu soyulmuş muz, 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı, 1 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yiyecek kaşığı balı ilave edin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Maskeyi 10 dakika süresince saçınızda beklemeye alın ve ılık suyla durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

3. Yoğurtlu saç maskesi

Yoğurt maskesi, ihtiva ettiği B ve D vitaminleri yardımıyla saçı besler ve nemlendirir. Tertipli kullanımda saçınızın dayanıklılığını arttırır ve kırılmaları önler. Karışım için bir kasenin içine 5 yiyecek kaşığı yoğurt, 1 yiyecek elma sirkesi ve 1 yiyecek kaşığı balı ilave edin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Maskeyi 15 dakika süresince saçınızda beklemeye alın ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

4. Avokadolu saç maskesi

Avokado maskesi, ihtiva ettiği Omega-3 yağ asitleri yardımıyla saçınıza kaybetmiş olduğu canlılığı geri kazandırır ve daha süratli uzamasını sağlar. Ek olarak tertipli kullanımda elektriklenme ve kabarma sorunlarını önler. Hazırlanışı ise şu şekilde: Bir kasenin içine 1 ufak avokado, yarım su bardağı süt, 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı ve 1 yiyecek kaşığı badem yağını ilave edin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Maskeyi 15 dakika süresince saçınızda beklemeye alın ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

5. Yeşil çaylı saç maskesi

Yeşil çay maskesi, ihtiva ettiği protein yardımıyla saçınızı ve saç derinizi besler. Tertipli kullanımda saç dökülmesini ve kepek problemini önler. Bir kasenin içine 1 yumurtanın sarısını ve 2 yiyecek kaşığı yeşil çayı ilave edin. Tüm malzemeleri kremsi bir doku haline gelinceye dek çırpın. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde ettiğinizde karışımı saç diplerinizden uçlara doğru uygulayın. Maskeyi 20 dakika süresince saçınızda beklemeye alın ve soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada üç kez uygulayabilirsiniz.Kişisel Bakım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: