Sakalınız Var Madem, Sözünüzü Dinletebilmeniz İçin Ona İyi Bakın


Popüler müzik modası değişir, sanat akımları değişir, insanın yaşam uzunluğu değişir, politik düşünceler değişir, kısaca zamanla her şey değişir ama hiç değişmeyen bir şey var: Sakal modası.

Kalbi de Sakalı Gibi Yumuşak

Sakal en eski zamanlardan beri erkekliğin en büyük sembollerinden biri, sakallı erkeklerin genellikle aşırı maskülen görünmesinin sebebi bu. Geçmişten DNA’mıza işlenmiş bilgi kodları kolektif bilinçle birleşiyor: Sakallılar sert erkeklerdir. Tabi ki tüm genellemeler yanlıştır, o yüzden bu önermeyi şöyle düzeltmeliyiz: Sakallı erkekler sert görünürler.

Sakal erkekleri sert gösteriyor olabilir ama sakal bakımı uzun ve özveri isteyen bir süreç olduğunu unutmayın.  Bakımlı bir sakal sevgi ister, emek ister, ister, sabır ister…  Tüm bu özelliklerle ancak yumuşak ve iyi niyetli bir kalpte bulunabilir.

Sakal Neydi? Sakal İyilikti Dostluktu, Sakal Emekti

Uzun sakalı iyi ve güzel göstermek için düzenli bakım yapmak gerekiyor. Bu bakım uygulamalarını dört başlıkta toplayabiliriz:

Yumuşak ve Parlak Görünümlü Sakallar İçin Şampuana İnanın

Sakallar sabunla yıkanmaz, yıkanmamalı. Uzun sakallar daha sağlıklı görünmek için kendilerine özel olan ürünlere ihtiyaç duyarlar, mesela bir sakal şampuanına. Sakal şampuanları sabunlar gibi deriyi kurutmaz, kepeklenme, pullanma ve kaşıntı yapmaz.

Eğer sakalınız kepeklenme de ısrar ediyorsa, kepeğe karşı etkili olan ürünleri kullanmalı, şampuanı uyguladıktan sonra bir süre durulamadan beklemelisiniz. Sonrasında durulamayı o kadar başarılı yapmalısınız ki, tek kıl bile nemli kalmamalı.

Sakallar Kuru Olmak İsterler

Kurulama konusu önemli. Nemli, ıslak bırakılan sakallar hem kepeklenir hem de parlak görünümlerini zaman içinde kaybedip kırılmaya başlarlar.

Sakalını önce havluyla, sonra da kurutma makinesiyle kurutun ve makineyi olabildiğince ılık çalıştırın, sıcak hava doğal yollarla ürettiğiniz yağları yok eder, cildiniz ve sakalınız güçsüzleşir.

Uzun Sakala Şimşir Tarak

Sağlıklı, iyi görünen ve parlak uzun sakallar ve sakalınızın doğru yöne doğru uzaması için sakalınızı düzenli tarayın.

Sakalına Bakıyorsan Kendine De Bakacaksın

sadece sakal için değil, tüm beden için gerekli olan bir şey. Sakalın uzamasına özellikle etki eden bir yiyecek var mı yok mu bilinmiyor ama B vitamini sakalların daha sağlıklı olmasını sağlıyorlar.Kişisel Bakım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: