Savcılık, çocuk işçiye işkence eden Yücel B.’nin serbest bırakılmasına itiraz etti


İstanbul’daki bir fabrikada Yücel B. isimli kişi 15 yaşındaki işçiye işkence etmesi üzerine çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. , Yücel B.’nin ve videoyu çeken Bayram S.K.’nin serbest bırakılmasına itiraz etti.

İstanbul ’de bir fabrikada çalışan ve 7 yıl önce beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki Enes Y., aynı işyerinde çalışan Yücel B.’nin (30) fiziksel şiddetine ve işkencesine maruz bırakıldı. Olayın görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Yücel B. ile işkenceyi kahkaha atarak cep telefonu kamerasına kaydeden iş yeri sahibinin oğlu Bayram S.K. gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Savcılık, şahısların serbest bırakılmalarına itiraz etti.

Kağıthane Talatpaşa’daki bir iş yerinde önceki gün çocuk işçiye işkence edildi. 7 yıl önce 2’nci kattan düşerek ağır yaralanan ve beyin ameliyatı geçirerek hayata dönen Enes Y., 1,5 yıl önce çırak olarak başladığı iş yerinde çalışan Yücel B. tarafından sistematik şiddette maruz bırakıldı.

DHA’da yer alan habere göre, Yücel B.’nin dövdüğü Enes Y.’nin elinde ve kollarında kesik ve izleri oluştu.

Önceki gün, Enes Y.’nin başına atan ve çocuğu tekmeleyen Yücel B., uyguladığı şiddeti iş yeri sahibinin oğlu Bayram S.K.’ye cep telefonu ile kaydettirdi.

yeri sahibinin oğlu, çektiği videoyu bir arkadaşına gönderdi. daha sonra darbedilen Enes Y.’nin amcasına ulaştı. Bunun üzerine ailesi iş yerine gelerek çocuğu oradan aldı.

Yücel B.’nin cep telefonundan, daha önce işkence yaptığı çocuğun elindeki ve kolundaki yaraları çekerek “Buralara ne oldu” demesi, Enes Y.’nin de “Sen yaktın ya Yücel abi, burayı da sen kestin” demesi üzerine “Az yapmışım” dediği da çıktı.

GÖZALTINA ALINAN ŞAHISLAR SERBEST BIRAKILMIŞTI

Olayın ortaya çıkması üzerine Yücel B. ve Bayram S.K. gözaltına alındı, Enes Y. de ifadesi alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Yücel B. ile o anları kahkaha atarak cep telefonu kamerasına kaydeden Bayram S.K. adliyeye çıkarıldı. talebiyle mahkemeye sevk edilen 2 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAVCILIK SERBEST BIRAKILMALARINA İTİRAZ ETTİ

Şahısların adli kontrolle serbest bırakılmalarına savcılık itirazda bulundu.

Savcı tarafından İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliğinin kararına yapılan itirazda, “Şüphelilerin beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda olan mağduru ederek üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve tutuklama nedeninin bulunduğu” belirtildi. Haklarında tutuklamaya yönelik yakalama emri düzenlenmesi talep edildi.

 Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: