Vücut Tipinize Göre En Mükemmel Çantayı Seçmenizin Yolları


Çantalar, kombinlerimizi tamamlayan en mühim parçalardan biri. Binlerce model arasından doğru çantayı bulmaksa düşündüğünüzden oldukça daha zor. Peki muhteşem çantayı bulmak için nelere dikkat etmelisiniz, hangi vücut tipi hangi çantayı kullanmalı, kullanışlı çanta mı yoksa şık çanta mı? Tüm bu soruların yanıtını sizler için yazdık. İşte vücut tipinize nazaran en muhteşem çantayı seçmenin yolları…

 

1. Kısa boylu olanlar buraya!

Kısa boylu için en ideal çanta modellerinden biri de minik çantalardır. Ufak çantalar, kısa boylu hanımefendileri olduğundan daha uzun gösterir dolayısıyla kısa boylu bayanların uzun ve büyük çantalardan kaçınması gerekir. Eğer minik çantalar mevzusunda kararsızlık yaşıyorsanız portföy çantalara göz atabilirsiniz. Portföy çantalar hem günlük hayatta hem de hususi gecelerde kurtarıcınız olacak!

 

2. İnce ve uzunları da şöyle alalım!

Eğer ince ve uzun bir fiziğiniz var ise oldukça şanslısınız! İnce ve uzun bayanlar neredeyse her çantayla muhteşem uyumu yakalayabilir. Büyük çantalar, omuzda çapraz taşınan saplı modeller ya da clutch çantalar, ince ve uzun bayanlar için oldukça idealdir. Isterseniz renkli ve desenli modeller kullanabilir, uzun silüetinizi hareketlendirebilirsiniz. Fazlaca minik ve sapsız çantalardan kaçınmanız icap ettiğini de hatırlatalım! Aksi takdirde bu çantalar kolunuzda gereğinden fazla minik durabilir ve acayip bir görüntüye niçin olabilir.

 

3. Üst vücudu kalın olanları da unutmadık

Eğer üst vücudunuz kalınsa dikkatleri belinize ve kalçanıza çekmelisiniz! Uzun saplı çapraz çantalar ya da elde taşıyabileceğiniz portföy çantalar, sizin için oldukça ideal olacaktır. Sadece kısa saplı ve vücudun üst kısmına denk gelen modellerden kaçınmanız gerekir. Değişik boyutlarda kumaş çantalar ya da uzun saplı büyük deri çantalar da üst vücudu kalınca olan bayanlar için oldukça ideal olacaktır.

 

4. Peki ya geniş basenliler?

Geniş basenli hanımefendileri da unutmadık! Geniş bir basene haiz olan bayanlar için en ideal çantalar, omuzda taşınabilen kısa saplı çantalar ve klasik modellerdir. Unutmamak gerekir ki çanta nerede duruyorsa o bölge daha çok göze çarpar! Bu yüzden orta büyüklükteki hobo çantalar da dikkatleri basenlerinizden belinize çekmek için oldukça idealdir.

 

5. Biri “kıvrımlı vücut” mu dedi?

Eğer kıvrımlı vücut hatlarına sahipseniz dikkatleri belinize çekmek oldukça hoş olabilir! Ne oldukça büyük ne de oldukça minik olan orta boyuttaki çantalar, kıvrımlı bir vücuda haiz olan bayanlar için idealdir. Bel hizasının birazcık üstünde biten çantalar tercih ederek dikkatleri belinize çekebilirsiniz. Doğal oldukça minik ve uzun çantalardan kaçınmanız icap ettiğini de hatırlatalım!

 

Birkaç küçük tavsiye daha!

 

  • Çantanızı seçerken silüetinizi orantılamak için vücut şeklinizin zıttı olan modeller seçmeye itina göstermelisiniz. Mesela ince ve uzunsanız yuvarlak modeller sizin için daha ideal olacaktır. Kısa ve yuvarlak bir vücut tipi içinse uzun çantalar en idealleridir.
  • Çanta satın alacağınız zamanlarda telaşlı davranmamaya itina gösterin. Aynanın karşısına geçin ve seçtiğiniz çantanın vücudunuzla orantılı olup olmadığını deneyin. Bir tek trend olduğundan vücut tipinize uymayan çantalar almaktan kaçının. Bu tip modeller yerine vücut tipinize uygun olan, uzun süre kullanabileceğiniz modeller tercih etmeye çaba gösterin.


Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: