Yaşlı Kadına Bakıcı Şiddeti


İddiaya göre Oğuz Ö. ve Şükran K., 4 yıldır yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle yatağa bağımlı olan teyzeleri ’ye yalnız yaşadığı evde bakımını yapması için bakıcı arayışına girdi. Oğuz Ö. ve Şükran K., bakıcı ilanı verdi. Antalya’da ilanı görerek aileye ulaşan R.K. emekli öğretmen olduğunu ve yaşlı kadına bakabileceğini söyledi. Oğuz Ö. ve Şükran K. de kabul etti. R K., Antalya’dan Canefe’nin Etimesgut ilçesine bağlı Eryaman’daki evine gelerek yaşlı kadına bakmaya başladı.

 

TEYZESİNE ŞİDDET UYGULADIĞINI GÖRDÜ

Oğuz Ö., 1 Ağustos günü daha önce eve taktırdığı güvenlik kamerasından R.K.’nın teyzesi Canefe’ye şiddet uyguladığını gördü. Görüntüden bakıcının yatağında bulunan yaşlı kadına yemek yedirdiği sırada tokat atıp, bardakla ağzına vurduğunu saptadı. Durumu kardeşi Şükran K.’ye bildiren Oğuz Ö., Eryaman Şehit Osman Avcı Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayette bulundu. Şikayet üzerine R.K. hakkında soruşturma başlatıldı.

HAYATINI KAYBETTİ

İstiklal Savaşı gazilerinden ’nin eşi olan Hediye Canefe, dün rahatsızlanarak  Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaşlı organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Cenefe’nin cenazesi bugün Karşıyaka Mezarlığı Cami’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Kamera görüntülerini izleyince şoke olmuşlardı Hayatını kaybetti

TOPRAĞA VERİLDİ

Hediye Canefe için Karşıyaka Mezarlığı Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Hediye Canefe’nin yakınları ve sevenleri katıldı. Canefe’nin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Kılınan namazın ardından Hediye Canefe’nin cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kamera görüntülerini izleyince şoke olmuşlardı Hayatını kaybetti


Kadın Olmak Zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: