Yeni Ev Yeni Umutlar


Yeni bir eve taşınmak, yeni bir hayata taşınmak anlamına gelir. İçinde sayısız hatıranın biriktirildiği, iyi-kötü bir sürü şeyin yaşandığı bir evden bir tek eşyalarınızı toplayıp gitmezsiniz. Yaşanılanlarla beraber yeni umutlarınızı ve hayallerinizi de beraberinizde yeni evinize götürürsünüz. Hele bir de değişik bir şehirde ya da semtte yaşayacaksanız, çevrenizdeki insanoğlu ve alışık olduğunuz ortam da değişeceğinden adeta bir reenkarnasyon halindeymiş benzer biçimde kendinizi yenilenmiş hissederseniz.

Hayallerinizi Gerçekleştirmenin Tam Zamanı

Yeni eve taşınmanın en büyük hazzı, evi istediğiniz benzer biçimde dekore edebilecek olmanızdır. Uzun süredir evinizde yapmak isteyip de “Amaan şimdi kim eşyaları çekecek de duvarı boyayacak?” ya da “Şu koltukların yerini değiştirelim artık.” dediğiniz halde devamlı ertelediğiniz şeyleri artık yapabilirsiniz. Ya da önceki eviniz bir ihtimal küçüktü ya da yapmak istedikleriniz için elverişli değildi.

Kurgu tamamen size ilişik. Duvarların renginden eşyaların yerleştirilmesine, internette görüp fanatik fanatik baktığınız kendin yap projelerinden eşya değiştirmeye kadar her şeyi istediğiniz benzer biçimde yenileyebilir, evinizi karakterinize ve yaşantınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Taşınma Telaşı

Taşınmak, daha oldukça bitkinlik ve telaş içinde geçse de, bu süreç bittikten sonrasında yeni eve kurulup yeni hayata başlayacağınızı bilmek iyidir.  Kolilerin üstüne eşya türlerini ya da içinde olanların hangi odaya ilişik olacağını yazmayı ihmal etmeyin.

Değişiklik, Domino Oyunu Gibidir

Hayatınızda yaptığınız en ufak değişiklik bile, ister istemez başka alanlarda değişikliklerin olmasına niçin olur. Değişiklik; yerinde duramayan bir rüzgâr, ilk hamleden itibaren tüm hayatınızı etkileyen bir domino taşıdır. Evinizi değiştirerek içinde bulunduğunuz ortamı, komşularınızı, bir ihtimal evden işe gitme sürenizi, her gün merhaba verip alışveriş yaptığınız esnafı da değiştirmiş olmuş olursunuz. Ayrıca hani uzun süreden beri “Yeni bir eve taşınırsam şunları kati yapacağım.” dediklerinizi yapmayı daha çok ertelemeyin olur mu? Şunları örnek olarak: Hani odalardan birini okuma odası yapacaktınız ya da kediniz için keyifli düzenekler kuracaktınız, onları.Aile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: