Yeni Güzellik Trendi “Yoga Skin”


Günümüzde ağır ve mat makyajlar yapmak yerine parlak ve canlı bir görünüme haiz olmak asla olmadığı kadar mühim. Dolayısıyla parlak bir görünüm elde eden trendlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Hemen hemen vatanımızda yaygınlaşmayan “” de bu akımlardan biri. Peki skin nedir, yogayla hakikaten bir ilişkisi var mı, iyi mi uygulanır ve hangi ürünler kullanılır? Tüm bu soruların yanıtını sizler için araştırdık.

 

İşte en yeni trendi yoga skin hakkında bilmeniz gerekenler…

 

Yoga skin nedir?

Meşhur makyaj artisti Sara Hill tarafınca yaratılan yoga skin tekniği; nemli, kontürlü ve parlak bir cilde haiz olmayı amaçlıyor. Yogadan çıkan insanların ışıltılı ciltlerinden esin aldığını söyleyen Sara Hill, “Yogadan çıkan insanların parlayan, canlı ve sıhhatli görüntüsünü elde etmek için yoga skin akımını başlattım.” diye de ekliyor. Kısaca kısacası yoga skin’e haiz olmak için terli ya da yağlı bir görüntüden uzak durmanız sadece spordan çıkmışsınız benzer biçimde bir görüntü yakalamanız koşul!

 

Yoga skin görüntüsü nasıl elde edilir?

Peki yoga skin görüntüsünü iyi mi elde edeceksiniz? Yoga skin’in yaratıcısı Sara Hill izlemeniz ihtiyaç duyulan adımları şöyleki açıklıyor:

  • Rutin bakımınızı yapın ve nemlendiricinizin oturması için beş dakika kadar bekleyin.
  • Arkasından silikonsuz makyaj bazınızı uygulayın ve birkaç dakika daha bekleyin.
  • Şimdi sıra karıştırmakta! Küçük bir kabın içinde 3 ölçek su bazlı fondöteni, birkaç damla yüz yağını ve 1 ölçek sıvı aydınlatıcıyı karıştırın. En iyi görüntüyü yakalamak için altın tonlarında aydınlatıcı kullanmanız koşul!
  • Hazırladığınız karışımı ellerinizi kullanarak cildinize uygulayın. Fondöten karışımı tam olarak cildinize oturduğunda fazladan kapatıcılık için göz altlarınıza ve sorunlu bölgelere kapatıcı uygulayabilirsiniz. Sadece organik ve parlak görüntüyü bozmamanız koşul!
  • Makyajınızın oturması için beş dakika kadar bekledikten sonrasında hazırsınız!

 

 

Yoga skin için tercih etmeniz gereken ürünler nelerdir?

Yoga skin, “glass skin” dediğimiz muhteşem cilt görünümüyle aynı etkiye ve amaca haiz değil. Bundan dolayı ağır ve yoğun ürünler kullanmamak koşul! Altın tonlarında likit bir aydınlatıcı ve su bazlı fondötenler, yoga skin makyajı için oldukça ideal. Ek olarak çeşitli yağların birleşiminden oluşan cilt bakım yağlarını da makyajınıza eklemeniz gerekiyor.

 

Daha etkili bir yoga skin için uygulamanız gereken cilt bakım tüyoları nelerdir?

Etkili ve doğru bir yoga skin görünümü için tertipli cilt bakımının altını çizen Sara Hill, “Açıkcası ben, günde iki kere cildimi nemlendirmeye itina gösteriyorum. Bu şekilde parlak bir görüntü elde etmem kolaylaşıyor. Ek olarak her gün güneş kremi kullanmaya da dikkat ediyorum. Bu sayede cildimi güneş lekelerinden koruyabiliyorum. Ek olarak gün içinde kucak dolusu su içmeye de itina gösteriyorum.” diyor. Kısaca parlak ve canlı bir cilt istiyorsanız kucak dolusu su içmeye, güneş kremi kullanmaya ve cildinizi tertipli olarak nemlendirmeye itina göstermeniz gerekiyor. Ek olarak meşhur makyaj artisti, tertipli uykunun ve sıhhatli beslenmenin de altını çiziyor.Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: