Yoğurt Kürünün Faydaları Nelerdir?


Yoğurt, yararları sayılamayacak kadar oldukça olan, değişik kullanım biçimleri ile mutfağımızın baş tacı olan yiyeceklerimiz içinde. Beraber kullanıldığı ya da içine girmiş olduğu derhal her şeyi daha da leziz hale getiren yoğurt, alternatif tarifler ve formüller ile zayıflama yolunda da mühim bir destek olabiliyor. İşte son devrin en popüler yiyeceklerinden önde gelen yoğurdu bir zayıflama aracına dönüştüren kürlerin yararları…

Ödem söktürür

Sağlığınızı negatif bir halde etkileyen ödem oluşumunu yoğurt kürü ile önleyebilirsiniz. Protein, karbonhidrat ve yağ asitleri bakımından oldukça mühim bir yeri olan yoğurt, vücudunuzun dengesinin bozulmasını önleyerek ödem oluşumunu engelleyebilir.

Göbek ve basendeki yağları eritir

Armut ya da kum saati tipi hanım modelinin en oldukça şikayetçi olduğu şey geniş kalça ve göbek çevreleridir. Bu soruna içeriğindeki kalsiyum yardımıyla büyük oranda destek olan yoğurt kürü, süratli bir halde göbek ve basen çevresindeki yağların erimesinde etkili olur.

Tatlı isteğini keser

Diyetisyen ve beslenme uzmanlarının sıhhatli yaşamak isteyen bireylere yoğurt kürünü tavsiye etmesindeki bir öteki mühim sebep ise tatlı isteğini minimum düzeye indirgemesidir. Bir kase yoğurdun protein, karbonhidrat ve yağ miktarını dengeli bir halde içermesi, kan şekerini dengelemeye ve abur cubur isteğini kesmeye destek verir.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir

Protein bakımından varlıklı bir besin olan yoğurt, kür halindeki karışımı ile yenileyici bir etkiye haizdir. Bu sayede vücut direnciniz artacak kür ile bağışıklık sisteminiz tahmin ettiğiniz zamandan daha kısa bir zaman içinde kendini toparlayacaktır.

Metabolizmayı hızlandırıp zayıflamayı kolaylaştırır

Kalsiyum deposu yiyeceklerin başlangıcında olan yoğurt, yağsız olarak tüketildiğinde zaman içinde metabolizmayı hızlandırır ve rahatça zayıflamanıza destek olur.

Karın şişliğini giderir

Hazırladığınız yoğurt kürünü belirli aralıklarda tükettiğinizde gece yiyecek yeme alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz. Bu da günlük hayatınızda size dert olan karın şişliği oluşumunu engelleyecek ve vücudunuzda herhangi bir hastalık hissetmemenizi elde edecektir.Sağlıklı Beslenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: